איך להיות מאמי לאומי בכמה צעדים פשוטים


אני לרוב משתאה מאנשים שמצליחים ללכת בתלם. אל תחשבו שזה פשוט, זו אומנות לעבוד את ההמונים זו לוליינות מבריקה לגרום לכך שכולם יאהבו אותך, תמיד. צריך לעבוד בזה. קחו למשל את חנן בן ארי שהחיים שלו תותים באופן כללי, ואתמול הוציא שיר אהבה לעולם בקליפ עשוי היטב באומנות טיפוגרפיה מרהיבה.

חנן שר לשמאלנים (לא כולם בוגדים) לחרדים (לא כולם משתמטים) לערבים (לא כולם מחבלים) לימנים (מסתבר שלא כולם רצחו את רבין, שוקינג) בלי האינפורמציה הזו, בהחלט הייתי שוקלת פצצת אטום על האנושות.

המיינסטרים מחבק כמו שיודע לחבק ומוקיע כמו שיודע להוקיע. וכשמו כן הוא, מניח הכל באמצע, מתעלם, ושוטף את כל מה שמפריע, מדחיק, מרדים. קשה היא נשיכתו של המיינסטרים כנשיכת עקרב, אבל חיבוקו, חיבוקו הוא סלסילת תותים כשרים ובשלים בלי להכליל את כל התותים, אם עמדת במבחן, אתה בדרך להיות מאמי לאומי.

הבשורות הטובות הן שיש דרך בטוחה להיות מאמי לאומי, עקבו אחר ההוראות, אתם תודו לי.

אף פעם אל תביע דעה, תשתדל להצדיק את כל הצדדים ולהזכיר הרבה את המילה "מורכבות", תביע אופטימיות מלאה, התרחק מביקורת עצמית וחברתית. מצא חן! השתמש במושגים אמורפיים כמו רסיסים של כוונה, עיגולים של אמונה, הכלה וקבלה ואהבה לכולם, תתחבר לפנימה, החוצה, לטוב, לרע ולמכוער, הכל אותו דבר, מכפת לך עולה כסף? ויאהבו אותך מלא. אינך נביא זעם, ראית עוולה, אין זה מעניינך, הרי הכל בעיני המתבונן, הכל יחסי וכולם צודקים. ראית עשן? שמעת צעקות? חפש את הצד האומנותי, פיוטי, אבסטרקטי, או סתם תעשה סלפי ותעלה לאינסטוש, תוסיף שורה על פרופורציות, נשמע עמוק. סגל לעצמך מבט נייטרלי על החיים, של חוקר, או עיתונאי, שאין לו הכרעה בעניינים גורליים, שפשוט סוקר אותם ללא עמדה. לנוחייותך אמור לסובבים אותך שנולדת אנתרופולוג. הם כבר יבינו ואם לא, לפחות יעריכו.

</